220W Architectural Commercial Dali Dimmable Вграден COB прилагодлив таван со LED рефлектори

Краток опис:

Материјал за тело на ламбата:Алуминиумски легури

ШАУТ (Надвор>):80

Влезен напон(В.):220v

Светлосен прилив на светилки(lm):120Lm/w

Работен живот(Час):50000

LED извор на светлина:ПЕЧЕР

Детали за производот

Ознаки на производот

 

Опис на производот

Извор на светлина: LED
Тип на предмет: Следете ги светлата
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Име на бренд: Осветлување на VOC
Број на модел: VOC-FLP
Апликација: Станбени,Купувајте,Насловна
Сертификација: CCC, ОВА, RoHS
Материјал за тело на ламбата: Алуминиумски легури
Основен тип: Друго
ШАУТ (Надвор>): 80
Влезен напон(В.): 220v
Светлосен прилив на светилки(lm): 120Lm/w
Гаранција(Година): 2-ГОДИНА
Работен живот(Час): 50000
LED извор на светлина: ПЕЧЕР
Type: 2/3 Phase Dimmable LED Track Lights
Моќност: 7В. / 10В. / 15В. / 20В. / 25В. / 30В.
Извор на светлина: ПЕЧЕР
Напон: 220В.
Материјал: Домување од алуминиум
Боја: Black
Track Type: 2/3 wires
Size: D80*140mm
Гаранција: 2 години

 

optical lens
Strong light-gathering ability, make the light bright and uniform

Unique thermal design
Cooling holes on the back for powerful heat dissipation

MODEL
POWER
SIZE
WEIGHT
LUMEN
FLP-07
7В.
50×100
0.31
120Lm/w
FLP-10
10В.
50×100
0.31
120Lm/w
FLP-15
15В.
60×120
0.4
120Lm/w
FLP-20
20В.
70×130
0.575
120Lm/w
FLP-25
25В.
70×130
0.575
120Lm/w
FLP-30
30В.
80×140
0.66
120Lm/w

Multiple specifications Standard track adapter and Driver setting
2wires adapter / 3wires adapter / 4 wires adapter

Различна температура на бојата Исполнете различни потреби
3200K~3500K——4000K~4500K——6000K~6500K

Апликација

 

About Us
Foshan VOClighting е производител посветен на предно осветлување и комплетно подготвени ламби 12 години. Нашите главни производи се предводени од светлосна патека, доведе до светло, линеарна светлина, итн. Ние обезбедуваме ОЕМ & ODM услуга за клиенти. СКД & ЦББ исто така е добредојдена, можете да купите куќиште на чело + предводен чип + возачот одделно. Нашата мисија е обезбедување на најдобро решение и услуга за клиентите. Нашата визија е да дозволиме секоја земја да има предводени светла направени од VOClighting . Ние ќе продолжиме да ги подобруваме нашите професионални технички можности, систем за контрола на квалитет, да им донесе на клиентите подобро искуство во купувањето!

 

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега