30W Architectural Commercial Dali Dimmable Recessed COB Adjustable Led Spotlights Ceiling

Краток опис:

Име на бренд: VOC

Број на модел: 805C

Апликација: Станбени

Извор на светлина: LED

IP рејтинг: IP20, IP20

Детали за производот

Ознаки на производот

 

Highlight COB Chip Brighter
brightness, brighter and more durable than ordinary chips, more comfortable lighting
Aluminum Alloy Lamp Body
Rugged, not easy to rust, efficient heat dissipation

Rotary 75°and Retractable 360° Lamp Head

Multi-angle adjustment to meet different needs
Item Number
Моќност
Diameter
Cut Hole
Lumen
ШАУТ
Input voltage
Гаранција
Unit Price
805А.
10В.
90мм
75мм
100
80
220-240В.
2години
3.5usd/pc
805Б.
20В.
110мм
95мм
100
80
220-240В.
2години
4.5usd/pc
805C
30В.
135мм
120мм
100
80
220-240В.
2години
6.6usd/pc
805D
35В.
165мм
145мм
100
80
220-240В.
2години
7.8usd/pc

Different light control angles to meet multiple irradiation areas

ПРИМЕНА

 

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега