5W 7W 10W 18W Комерцијална рунда и плоштад безжичен LED сијалички за осветлување осветлување

Краток опис:

Име на бренд: VOC

Број на модел: DL-TMS15W

Извор на светлина: LED

Switch Type: Touch On/Off Switch

Детали за производот

Ознаки на производот

 

Highlight cob chip
High brightness, uniform light, no stray light

Aluminum Radiator
Efficient heat dissipation, strong and durable
Product Description
Име на бренд: VOC
Број на модел: DL-TMS15W
ШАУТ (Надвор>): 80
Влезен напон(В.): 220-240В.
Светлосен прилив на светилки(lm): 3600
Гаранција(Година): 2-Година
Работен живот(Час): 20000
Моќност: 12-15В.
LED извор на светлина: COB chip
Multiple styles
Различна температура на бојата Исполнете различни потреби

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега