Анти-отсјај Trimless Вдлабнати плоштад LED вградна

Краток опис:

The light body is made of aluminum alloy and mold through die-casting. By using the high quality LED chip as it comprises the features of CRI>90, super low power consumption, high efficiency and energy saving; Excellent lighting performance and lighting quality.

This product uses the trim-less housing design and narrow edge reflector design and can be better to dissolve into building space to achieve perfect installation. Suitable for use in areas like hotel, villa and shopping mall, итн.

Детали за производот

Ознаки на производот

Анти-отсјај Trimless Вдлабнати плоштад LED вградна

The light body is made of aluminum alloy and mold through die-casting. By using the high quality LED chip as it comprises the features of CRI>90, super low power consumption, high efficiency and energy saving; Excellent lighting performance and lighting quality.

This product uses the trim-less housing design and narrow edge reflector design and can be better to dissolve into building space to achieve perfect installation. Suitable for use in areas like hotel, villa and shopping mall, итн.

 

Извор на светлина ЛЕР кочан
Тип на предмет Долу светла
Моќност 5W/9W/15W/20W
Влезен напон(В.) AC85-265
Светлосен прилив на светилки(lm) 1600
Светлосна ефикасност на светилката(lm / w) 80
ШАУТ (Надвор>) 80
Температура на бојата(ЦКТ) 3000K-6000K
Работна температура(℃) -20 - 60
Работен живот(Час) 50000
Материјал за тело на ламбата Алуминиум
IP рејтинг IP20
Сертификација CCC, ОВА, RoHS
Гаранција(Година) 3
Место на потекло Гуангдонг, Кина (Копно)
Име на бренд Осветлување на VOC
Број на модел WB2001S
Име на производот Анти-отсјај Trimless Recessed Square LED Downlight

 

Ние сме производител специјализиран за алуминиумско куќиште & Алуминиумско ладилник за предводена светлина, предводени од рефлектори, предводена од голема заливска светлина, предводена од улично светло, предводена светло од цевка и светло на предводена решетка со различни површински третмани и бои повеќе од 10 години.
Ние сме фабрика за алуминиумски хардвер лоцирана во градот Фошан, добредојде ОЕМ & Соработка ОДМ, ние би можеле да произведуваме според вашиот примерок или цртеж со CAD / 3D.
Нашата фабрика има 15 годишно искуство во областа на хардверот, Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика. Ние веруваме дека ќе бидеме вашиот најдобар избор!

Најчесто поставувани прашања

П1. Може ли да имам примерок за тестирање? Било MOQ?
А.: Да, 1-200примероци за компјутери и нарачки за мешани примероци се прифатливи. Без MOQ, 1компјутери е во ред.

П2. Што е со водството?
А.: Пример нарачката е 3-5 денови, масовните нарачки се 7-15 дена, што ќе зависи од количината.

П3. Како ја испраќате стоката и колку време е потребно за да пристигнете?
А.: Експрес&Воздушна пратка од DHL, UPS-от, FedEx или TNT, времето на пристигнување е околу 5-10 дена, Морска пратка, зависат од пристигнувањето на пристаништето, околу 15-35 дена, проверете со нашата продажба, ве молиме!

П4. Како да се изврши нарачка?
А.: 1. Контактирање на нашата продажба со сите производи и детали за пратката.
А.: 2. Договорете го производството откако ќе го добиете депозитот од вас, и испратете до вас кога ќе го добиете салдото.

П5. Како можам да ти ја испратам уплатата?
А.: Ние прифаќаме плаќање преку Интернет, L / C, Д / А, Д / П, Т / Т, Western Union, MoneyGram, PayPal.

П6. Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.: Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега