Архитектонски комерцијален предводена 9W 10W Вдлабнатина COB прилагодлива Gimbal Downlight црна

Краток опис:

Име на бренд: VOC
Број на модел:805А.
Извор на светлина:LED
IP рејтинг:IP20, IP20
Материјал за тело на ламбата:Алуминиум, Алуминиум
Основен тип:ПЕЧЕР, ПЕЧЕР
ШАУТ (Надвор>):90
Влезен напон(В.):220-240В.
Светлосен прилив на светилки(lm):3800-4000
Гаранција(Година):2-Година

Детали за производот

Ознаки на производот

 

Product Description

Име на бренд: VOC
Број на модел: 805А.
Основен тип: ПЕЧЕР, ПЕЧЕР
ШАУТ (Надвор>): 90
Влезен напон(В.): 220-240В.
Светлосен прилив на светилки(lm): 3800-4000
Гаранција(Година): 2-Година
Работен живот(Час): 50000
Моќност: 10В.
Светлосна ефикасност(lm / w): 100
Боја: White/Black
Моќност: 10W/20W/30W/35W

 

Video

 

ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

Highlight COB Chip Brighter
brightness, brighter and more durable than ordinary chips, more comfortable lighting
Aluminum Alloy Lamp Body
Rugged, not easy to rust, efficient heat dissipation

Rotary 75°and Retractable 360° Lamp Head

Multi-angle adjustment to meet different needs
Item Number
Моќност
Diameter
Cut Hole
Lumen
ШАУТ
Input voltage
Гаранција
Unit Price
805А.
10В.
90мм
75мм
100
80
220-240В.
2години
3.5usd/pc
805Б.
20В.
110мм
95мм
100
80
220-240В.
2години
4.5usd/pc
805C
30В.
135мм
120мм
100
80
220-240В.
2години
6.6usd/pc
805D
35В.
165мм
145мм
100
80
220-240В.
2години
7.8usd/pc

Different light control angles to meet multiple irradiation areas

ПРИМЕНА

 

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега