Black Dimmable LED Track Lighting

Краток опис:

20W 30W LED track lighting fixtures are our company’s common type of LED track light. We can also make custom power for customers. This type 20W 30W LED track lighting is suitable for malls and supermarkets, galleries and museums, итн.

Детали за производот

Ознаки на производот

Black Dimmable LED Track Lighting

20W 30W LED track lighting fixtures are our company’s common type of LED track light. We can also make custom power for customers. This type 20W 30W LED track lighting is suitable for malls and supermarkets, galleries and museums, итн.

 

Product Description

Извор на светлина LED
Тип на предмет Следете ги светлата
LED извор на светлина ПЕЧЕР
Влезен напон(В.) AC85-265
Светлосен прилив на светилки(lm) 1800-2160
Светлосна ефикасност на светилката(lm / w) 90
ШАУТ (Надвор>) 80
Температура на бојата(ЦКТ) 2700K-6000K
Работна температура() -20 – 60
Работен живот(Час) 50000
Материјал за тело на ламбата Алуминиум
IP рејтинг IP20
Сертификација CCC, ОВА, RoHS
Гаранција(Година) 3
Место на потекло Гуангдонг, Кина (Копно)
Име на бренд Осветлување на VOC
Број на модел VOC-TR1003G
Име на производот Black Dimmable LED Track Lighting

 

About Us


Ние сме производител специјализиран за алуминиумско куќиште & Aluminum heat sink for led track light, led spotlight with different surface treatments and colors more than 10 години.
Ние сме фабрика за алуминиумски хардвер лоцирана во градот Фошан, добредојде ОЕМ & Соработка ОДМ, ние би можеле да произведуваме според вашиот примерок или цртеж со CAD / 3D.
Нашата фабрика има 15 годишно искуство во областа на хардверот, Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика. Ние веруваме дека ќе бидеме вашиот најдобар избор

Certifications

Најчесто поставувани прашања

П1. Може ли да имам примерок за тестирање? Било MOQ?
А.: Да, 1-200примероци за компјутери и нарачки за мешани примероци се прифатливи. Без MOQ, 1компјутери е во ред.

П2. Што е со водството?
А.: Пример нарачката е 3-5 денови, масовните нарачки се 7-15 дена, што ќе зависи од количината.

П3. Како ја испраќате стоката и колку време е потребно за да пристигнете?
А.: Експрес&Воздушна пратка од DHL, UPS-от, FedEx или TNT, времето на пристигнување е околу 5-10 дена, Морска пратка, зависат од пристигнувањето на пристаништето, околу 15-35 дена, проверете со нашата продажба, ве молиме!

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега