Насочено Прилагодлив Вдлабнати LED gimbal светлината

Краток опис:

Внатрешни светла со вдлабнати светла со СОБИЛИ обично се инсталираат на многу затворени места. The gimbal downlight, it can be adjustable, which is horizontal 360° and vertical 90°.
Соодветни места: Комерцијална забава, Паркинг за автомобили, Купувајте, салон, банка, Црква, Кино, Галерија, Насловна, Гаража, Болница, Хотел, Кујна, Соба за состаноци, Музеј, Канцеларија, Ресторан, Училиште, Трговски центар, Соба за седење

Детали за производот

Ознаки на производот

Насочено Прилагодлив Вдлабнати LED gimbal светлината

Внатрешни светла со вдлабнати светла со СОБИЛИ обично се инсталираат на многу затворени места. The gimbal downlight, it can be adjustable, which is horizontal 360° and vertical 90°.
Соодветни места: Комерцијална забава, Паркинг за автомобили, Купувајте, салон, банка, Црква, Кино, Галерија, Насловна, Гаража, Болница, Хотел, Кујна, Соба за состаноци, Музеј, Канцеларија, Ресторан, Училиште, Трговски центар, Соба за седење.

 

Извор на светлина ЛЕР кочан
Тип на предмет Долу светла
Моќност 10W/15W/24W/36W
Влезен напон(В.) AC85-265
Светлосен прилив на светилки(lm) 2800
Светлосна ефикасност на светилката(lm / w) 80
ШАУТ (Надвор>) 80
Температура на бојата(ЦКТ) 3000K-6000K
Работна температура(℃) -20 - 60
Работен живот(Час) 50000
Материјал за тело на ламбата Алуминиум
IP рејтинг IP20
Сертификација CCC, ОВА, RoHS
Гаранција(Година) 3
Место на потекло Гуангдонг, Кина (Копно)
Име на бренд Осветлување на VOC
Број на модел XB1101
Име на производот Насочено Прилагодлив Вдлабнати LED gimbal светлината

 

Ние сме производител специјализиран за алуминиумско куќиште & Алуминиумско ладилник за предводена светлина, предводени од рефлектори, предводена од голема заливска светлина, предводена од улично светло, предводена светло од цевка и светло на предводена решетка со различни површински третмани и бои повеќе од 10 години.
Ние сме фабрика за алуминиумски хардвер лоцирана во градот Фошан, добредојде ОЕМ & Соработка ОДМ, ние би можеле да произведуваме според вашиот примерок или цртеж со CAD / 3D.
Нашата фабрика има 15 годишно искуство во областа на хардверот, Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика. Ние веруваме дека ќе бидеме вашиот најдобар избор!

Најчесто поставувани прашања

П1. Може ли да имам примерок за тестирање? Било MOQ?
А.: Да, 1-200примероци за компјутери и нарачки за мешани примероци се прифатливи. Без MOQ, 1компјутери е во ред.

П2. Што е со водството?
А.: Пример нарачката е 3-5 денови, масовните нарачки се 7-15 дена, што ќе зависи од количината.

П3. Како ја испраќате стоката и колку време е потребно за да пристигнете?
А.: Експрес&Воздушна пратка од DHL, UPS-от, FedEx или TNT, времето на пристигнување е околу 5-10 дена, Морска пратка, зависат од пристигнувањето на пристаништето, околу 15-35 дена, проверете со нашата продажба, ве молиме!

П4. Како да се изврши нарачка?
А.: 1. Контактирање на нашата продажба со сите производи и детали за пратката.
А.: 2. Договорете го производството откако ќе го добиете депозитот од вас, и испратете до вас кога ќе го добиете салдото.

П5. Како можам да ти ја испратам уплатата?
А.: Ние прифаќаме плаќање преку Интернет, L / C, Д / А, Д / П, Т / Т, Western Union, MoneyGram, PayPal.

П6. Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.: Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега