W Architectural Commercial Dali Dimmable Вграден COB прилагодлив таван со LED рефлектори

Краток опис:

Материјал за тело на ламбата:Алуминиум

ШАУТ (Надвор>):80

Влезен напон(В.):85-265В.

Светлосен прилив на светилки(lm):20000

Гаранција(Година):3-ГОДИНА

Детали за производот

Ознаки на производот

Опис на производот

Материјал за тело на ламбата: Алуминиум
ШАУТ (Надвор>): 80
Влезен напон(В.): 85-265В.
Светлосен прилив на светилки(lm): 20000
Гаранција(Година): 3-ГОДИНА
Работен живот(Час): 50000
Работна температура(℃): -80
Температура на бојата(ЦКТ): 3000K-6500K
Светлосна ефикасност на светилката(lm / w): 110
LED извор на светлина: SMD
Моќност: 50W/100W/150W/200W

 

Екран за производот

Lamp body
Made of thickened aluminum, durable

aluminum radiator
Turbine cooling, effective temperature reduction

Built in radiator
200W built-in cooling fan improves cooling efficiency

 

Апликација

About Us
Foshan VOClighting е производител посветен на предно осветлување и комплетно подготвени ламби 12 години. Нашите главни производи се предводени од светлосна патека, доведе до светло, линеарна светлина, итн. Ние обезбедуваме ОЕМ & ODM услуга за клиенти. СКД & ЦББ исто така е добредојдена, можете да купите куќиште на чело + предводен чип + возачот одделно. Нашата мисија е обезбедување на најдобро решение и услуга за клиентите. Нашата визија е да дозволиме секоја земја да има предводени светла направени од VOClighting . Ние ќе продолжиме да ги подобруваме нашите професионални технички можности, систем за контрола на квалитет, да им донесе на клиентите подобро искуство во купувањето!

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега