LED прилагодлива светлосна осветлена осветлена светлина

Краток опис:

Име на бренд: VOC

Број на модел: LSF2-75

ШАУТ (Надвор>): 80

Влезен напон(В.): 220-240В.

Светлосен прилив на светилки(lm): 800(10В.)

Детали за производот

Ознаки на производот

 

Product Description

Име на бренд: VOC
Број на модел: LSF2-75
IP рејтинг: IP20
Материјал за тело на ламбата: Алуминиумски легури
ШАУТ (Надвор>): 80
Влезен напон(В.): 220-240В.
Светлосен прилив на светилки(lm): 800(10В.)
Гаранција(Година): 2-Година
Работен живот(Час): 20000
Install Style: Recessed Trimless
Светлосна ефикасност(lm / w): 80
Моќност: 10W/20W/30W
LED извор на светлина: COB chip
Driver: No-Isolated Driver
Боја на каросеријата: Бело
ЦКТ: 2700K/3000K/4000K/6000K
Гаранција(Years): 2
Материјал: Alumimum+Plastic
Инсталација: Recesssed LED Downlight

 

ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

 

Adjustable Downlight 10W Round and Square shape
Fuction, rotate 350 degree, telescopic and tilt 70 degree, warm white. Апликација :Насловна, hotel, office building, exhibition room, club, villa, shopping mall, clothing store.

 

Adjustable Led Downlight 20W Round and Square Shape
Fuction, rotate 350 degree, telescopic and tilt 70 degree, warm white. Апликација :Насловна, hotel, office building, exhibition room,club, villa, shopping mall, clothing store,итн.

Led Adjustable Downlight 30W Round and Square Shape
Fuction, rotate 350 degree, telescopic and tilt 70 degree, warm white. Апликација :Насловна, hotel, office building, exhibition room,club, villa, shopping mall, clothing store,итн.

Downlight Adjustable 2heads type, 2*10В. / 2*20В. / 2*30В.
Fuction, rotate 350 degree, telescopic and tilt 70 degree, warm white. Апликација :Насловна, hotel, office building, exhibition room,club, villa, shopping mall, clothing store,итн.
Choose the Color temperature you like
Апликација

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега