LED-куќиште за осветлување на светло за слабо светло СДД

Краток опис:

Име на бренд: VOC Lighting

Број на модел: VOC-YG2.5

IP рејтинг: IP20

Материјал за тело на ламбата: Алуминиум

ШАУТ (Надвор>): 80

Детали за производот

Ознаки на производот

Број на модел VOC-YG2.5
ШАУТ (Надвор>) 80
Влезен напон(В.): 220-240В.
Гаранција(Година): 3-ГОДИНА
Работен живот(Час): 30000
Светлосна ефикасност(lm / w): 100
Size: 2.5”/3”/4”/5″/6”/8″
LED Chip: SMD Led Chip

 

SKD Downlight Including: lamp body,PC reflect paper,spring,PCB

Item No.
Материјал
Моќност
Diameter
Cut Hole
Влезен напон
Lumen
ПФ
Гаранција
YG2.5
Алуминиум
9В.
100мм
75мм
220-240В.
100LM/W
0.5
2Years
G3
Алуминиум
12В.
120мм
100мм
220-240В.
100LM/W
0.5
2Years
YG4
Алуминиум
15В.
145мм
125мм
220-240В.
100LM/W
0.5
2Years
YG5
Алуминиум
20В.
165мм
145мм
220-240В.
100LM/W
05
2Years
YG6
Алуминиум
25В.
180мм
165мм
220-240В.
100LM/W
0.5
2Years
YG8
Алуминиум
30В.
230мм
195мм
220-240В.
100LM/W
0.5
2Years

 

ПРИМЕНА

 

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега