SKD COB Вграден 3W мини рефлектор за изложба на екранот

Краток опис:

Апликација: Станбени

Извор на светлина: LED

Основен тип: ПЕЧЕР

Влезен напон(В.): 220-240В.

Гаранција(Година): 3-ГОДИНА

Детали за производот

Ознаки на производот

Опис на производот

Број на модел: VOC-XS4004
Апликација: Станбени
Извор на светлина: LED
IP рејтинг: IP20, IP20
Материјал за тело на ламбата: Алуминиум, Алуминиум
Основен тип: ПЕЧЕР
ШАУТ (Надвор>): 80
Влезен напон(В.): 220-240В.
Светлосен прилив на светилки(lm): 80
Гаранција(Година): 3-ГОДИНА
Работен живот(Час): 50000
Моќност: 3В.
Услуга за решенија за осветлување: Дизајн на осветлување и кола, Дијалукс ево распоред, Изглед на LitePro DLX, Распоред на Agi32, распоред на автоматски CAD, Мерење на самото место, Инсталација на проект
Светлосна ефикасност(lm / w): 100
Driver: Lifud Driver
LED Chip: COB Cree
Гаранција: skd mini spotlight
Beam Angle: 15°/25°/30°/40°/60°
Lights & Lighting: Spotlights
Install Style: Ressessed

 

 

НАШАТА УСЛУГА
1. 24RHS услужен повик преку Интернет 0086-15875705567
2. Услуга РТС (брод во рамките 15 денови)
3. ОЕМ & Услуга ОДМ (CAD & 3Д цртеж да започне)
4. СКД & CKD услуга (лесни фактури + чиповите + возачот одделно)

About Us
Foshan VOClighting е производител посветен на предно осветлување и комплетно подготвени ламби 12 години. Нашите главни производи се предводени од светлосна патека, доведе до светло, линеарна светлина, итн. Ние обезбедуваме ОЕМ & ODM услуга за клиенти. СКД & ЦББ исто така е добредојдена, можете да купите куќиште на чело + предводен чип + возачот одделно. Нашата мисија е обезбедување на најдобро решение и услуга за клиентите. Нашата визија е да дозволиме секоја земја да има предводени светла направени од VOClighting . Ние ќе продолжиме да ги подобруваме нашите професионални технички можности, систем за контрола на квалитет, да им донесе на клиентите подобро искуство во купувањето!

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега