TXCX1004 Флексибилно светло со магнет осветлување со светло за осветлување преку Bluetooth

Краток опис:

Боја:
TRCX1001 TRCX2001 TRCX2002 DGCX1001 TXCX1001 фиксен TXCX1002 фиксиран TXCX1003 флексибилен TXCX1004 флексибилен површински шина TRC1000A Сите 20 Опции
Напојување на ламбата(В.):
1М 10W 12W 18W 1.5M 2M 3M
Емитирајќи боја:
2700-6500К.

Детали за производот

Ознаки на производот

Преглед

Брзи детали

Извор на светлина:LEDТип на предмет:Следете ги светлата
Услуга за решенија за осветлување:Дизајн на осветлување и кола, Дијалукс ево распоред, Изглед на LitePro DLX, Распоред на Agi32, распоред на автоматски CAD, Мерење на самото место, Инсталација на проектСветлосна ефикасност(lm / w):80
LED извор на светлина:ПЕЧЕРВлезен напон(В.):DC24V
Светлосен прилив на светилки(lm):1800(18В.)ШАУТ (Надвор>):80
Работен живот(Час):50000Материјал за тело на ламбата:Алуминиумски легури
Сертификација:CCC, ОВА, RoHSОсновен тип:Друго
Место на потекло:Гуангдонг, КинаИме на бренд:Осветлување на VOC
Број на модел:Серија на магнетни системиАпликација:Станбени,Купувајте,Насловна
Гаранција(Година):2-ГОДИНАМоќност:10W / 12W / 18W
Напон:DC24V / DC48VФункција:Серија на магнетни системи
Извор на светлина:ПЕЧЕРМатеријал:Домување од алуминиум
Гаранција:2 годиниЦКТ:2700 3000 4000 5000 6000
Инсталација:Суспензија на површината вдлабнатоЗатемнето:Затемнет по избор
Боја на куќиштето:Бело сребрено црно

Пакување & Испорака

Продажни единици:Единечна ставка
Големина на еден пакет:30X30X21 см
Единечна бруто тежина:1.0 килограм
Тип на пакет:1. Кутија + картон.
2. Деликатното пакување го прави производот што го купувате побезбеден.

Водечко време

Квантитет(Парчиња)1 - 1011 - 500>500
е. Време(денови)715За да се преговара

НАШАТА УСЛУГА:
1.24Rhs мрежен повик за услуги 0086-15875705567
2. Услуга РТС (брод во рок од 15 дена)
3. ОЕМ & Услуга ОДМ(CAD&3Д цртеж да започне)
4. СКД & CKD услуга (Light fixtures+led chip+driver seperately'5. Customer's LOGO Making is available, MOQ: 10Компјутери

Екран за производот

ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

Направи сам Повеќекратни методи за инсталација бесплатна комбинација

Различна температура на бојата Исполнете различни потреби

ПРИМЕНА

ЗА НАС

Foshan VOClighting е производител посветен на предно осветлување и комплетно подготвени ламби 12 години. Нашите главни производи се предводени од светлосна патека, доведе до светло, линеарна светлина, итн.
Ние обезбедуваме ОЕМ & ODM услуга за клиенти. СКД & ЦББ исто така е добредојдена, можете да купите куќиште на чело + предводен чип + возачот одделно.
Нашата мисија е обезбедување на најдобро решение и услуга за клиентите. Нашата визија е да дозволиме секоја земја да има предводени светла направени од VOClighting .
Ние ќе продолжиме да ги подобруваме нашите професионални технички можности, систем за контрола на квалитет, да им донесе на клиентите подобро искуство во купувањето!

Најчесто поставувани прашања

1.Каде е вашата фабрика?
Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

2.Можете ли да обезбедите некои примероци?
Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

3.Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
Да. But there is MOQ 10pcs if make customer's logo.

4.Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

5.Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

6.Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% депозит и биланс треба да се плаќаат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега