Зумирачка фокусна предводена светлосна светлина Архитектура Комерцијално обесено магнетно предводено светло за влечење

Краток опис:

Име на бренд:VOC Lighting
Број на модел:Серија на магнетни системи
Материјал за тело на ламбата:Алуминиумски легури
Основен тип:Друго
ШАУТ (Надвор>):80
Влезен напон(В.):DC48V
Светлосен прилив на светилки(lm):400(5В.)
Гаранција(Година):2-ГОДИНА

Детали за производот

Ознаки на производот

 

Product Description

Име на бренд: VOC Lighting
Број на модел: Серија на магнетни системи
Материјал за тело на ламбата: Алуминиумски легури
Основен тип: Друго
ШАУТ (Надвор>): 80
Влезен напон(В.): DC48V
Светлосен прилив на светилки(lm): 400(5В.)
Гаранција(Година): 2-ГОДИНА
Работен живот(Час): 30000
LED извор на светлина: ПЕЧЕР
Светлосна ефикасност(lm / w): 80
Моќност: 7W/15W
Напон: DC24V / DC48V
Функција: Серија на магнетни системи
Извор на светлина: ПЕЧЕР
Материјал: Домување од алуминиум
Гаранција: 2 години
ЦКТ: 2700 3000 4000 5000 6000
Инсталација: Суспензија на површината вдлабнато
Затемнето: Затемнет по избор
Боја на куќиштето: Бело сребрено црно

 

Направи сам Multiple Installation Methods Free Combination

 

Различна температура на бојата Исполнете различни потреби

ПРИМЕНА

НАШАТА УСЛУГА
1. 24RHS услужен повик преку Интернет 0086-15875705567
2. Услуга РТС (брод во рамките 15 денови)
3. ОЕМ & Услуга ОДМ (CAD & 3Д цртеж да започне)
4. СКД & CKD услуга (лесни фактури + чиповите + возачот одделно)

 

Најчесто поставувани прашања

П:Каде е вашата фабрика?
А.:Нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Ксија, Songgang Таун, Дистрикт Нанхај, Фошан, Кина. Нашата фабрика заврши 20 долгогодишно искуство за производство на LED осветлување и алуминиумски хардвер, добредојде Видео комуникации или дојдете да не посетите!

П:Можете ли да обезбедите некои примероци?
А.:Дали се слободни? Да, обезбедуваме бесплатни примероци, само треба да ја платите таксата за испорака.

П:Дали е во ред да го испечатам моето лого на светло?
А.:Да. Но, има MOQ 1000 парчиња ако се направи логото на клиентот.

П:Дали нудите гаранција за производите?
А.:Да, ние нудиме гаранција од 2-3 години за нашите производи.

П:Колку долго стоката се испраќа по нарачката?
А.:Нормално трае околу 15-20 денови зависи од количината, тип на производ, и вашата прилагодена побарувачка

П:Каков вид на плаќање прифаќа вашата фабрика?
А.:Ние прифаќаме Т / Т, LC на повидок, Paypal и Western Union. Т / Т 30% бидејќи депозитот и билансот треба да се платат пред пратката.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега

Билтен

Повикај ги најновите новости и понуди ...

Следете нас

Прашање Сега